O nás

Naši velmi malou chovatelskou stanici jsme si založili před 25 lety, kdy jsme kouzlu sibiřských koček propadli. Sibiřské kočky se staly součástí naší rodiny a též naším poznávacím znamením.

 

Sibiřská kočka je jedinečná a dá se o ní napsat, že je vlastně takový kočkopes. Ochotně aportuje, naučí se chodit na vodítku a reaguje na svoje jméno. Je ráda se svým člověkem a jeho rodinou, smutní, kdyby měla být dlouho sama.

K návštěvám je spíš odměřená, než zjistí, že nehrozí žádné nebezpečí, přijde se ukázat.

 

Koťata máme pouze jednou do roka a nadmíru si užíváme jejich krátkou přítomnost.

 

Kočka je březí v průměru 9 týdnů. Koťata se rodí se srstí, ale slepá. Oči se jim otevřou po deseti dnech, stále jsou však plně závislá na své matce, která je kojí a čistí.

 

Ve čtyřech týdnech se koťata začínají přikrmovat pevnou stravou a na úplný začátek dostávají tatarák ze syrového libového hovězího masa. Ochutnávají už i konzervičky,  granulky a vařené mořské ryby. Zkouší chodit na kočičí toaletu.

 

Po předepsaném odčervení se koťata v 9. týdnu poprvé naočkují. Přeočkování se pak provádí po třech týdnech a pokud je vše v pořádku odchází koťata do svých nových domovů, což je po 12. týdnu jejich věku.

S novými majiteli zůstáváme rádi v kontaktu.

 

Prodej kotěte

Kotě je rezervováno a nebude již dál nabízeno k prodeji, po složení zálohy 6.000,-.

Doplatek bude uhrazen při odběru kotěte, v případě bezkontaktního bankovního převodu, den před odběrem.

 

Kotě při odchodu obdrží PP (průkaz původu neboli rodokmen), očkovací průkaz a vzorky krmiv, kterými bylo doposud krmeno.